Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі CALL-орталық 1424 ANTIKOR

Егер сізге пара берілсе немесе сізден пара сұралса, бұл қылмыстық құқық бұзушылық екенін ұмытпаңыз!

Пара алу №366 бапқа сәйкес параның елу еселенген сомасы мөлшерінде айыппұл салуға не 5 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады.

Егер қылмыстарды қылмыстық топ аса ірі мөлшерде жасаса-параның сексен еселенген сомасы мөлшерінде айыппұл салуға не мүлкі тәркіленіп, белгілі бір лауазымдарды атқару немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан өмір бойына айыра отырып, 10 жылдан 15 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады.

Пара беру №367 бапқа сәйкес параның жиырма еселенген сомасы мөлшерінде айыппұл салуға не 3 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады.

Егер қылмыс аса ірі мөлшерде немесе қылмыстық топ жасаса-параның елу еселенген сомасы мөлшерінде айыппұл салуға не мүлкі тәркіленіп, өмір бойы қарыз алу құқығынан айыра отырып, 10 жылдан 15 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады. белгілі бір лауазымдар немесе белгілі бір қызметпен айналысу.

@jasprokrg