Жұмысшы кәсіптерінің беделін арттыру және шеберлік дағдыларын дамыту мақсатында 2023 жылдың 24-28 сәуір аралығында Қарағанды тау-кен индустриалдық колледжінің базасында «Дәнекерлеу технологиялары» құзыреттілігі бойынша «WorldSkills Karaganda-2023» өңірлік кәсіби шеберлік чемпионаты ұйымдастырылды және өткізілді.

Байқау бірнеше кезеңде өткізілді. Байқауға қатысушыларға төрт модульді орындау қажет болды:

1. «Бақылау-тест үлгілері» модулі

2. «Қысыммен жұмыс істейтін резервуар» модулі

3. «Алюминий конструкциясы»  модулі

4. «Тот баспайтын болаттан жасалған дизайн» модулі

Байқауға облыс бойынша 9 колледж қатысты, олар:

«ҚР Халық қаһарманы Р. Қошқарбаев атындағы Балқаш техникалық колледжі» КММ

«Қарағанды тау-кен индустриалдық колледжі» КММ

«Қарағанды агротехникалық колледжі» КМҚК

«Қарағанды машина жасау колледжі» КММ

«Қарағанды техникалық-құрылыс колледжі» КМҚК

«Қарағанды көлік-технологиялық колледжі» КМҚК

Мыңжасар Әдекенов атындағы Қарқаралы ауыл шаруашылығы колледжі КМҚК

«Теміртау техникалық колледжі» КММ

«Қазақмыс» корпорациясының политехникалық колледжі»  ЖМ.

WorldSkills жарыстарында қатысушылар өздерінің кәсіби шеберліктерін арттырып қана қоймай, коммуникабельділікті дамытады, жұмыс тәжірибесімен алмасады, өздерін тұлға ретінде жүзеге асырады.

Осылайша, студенттердің қатысуының жеке тәжірибесі олардың біліктілігін арттыруға, жұмысқа орналасу мүмкіндігіне ықпал етеді және тұтастай алғанда біздің өңірдің әлеуметтік-экономикалық даму деңгейіне әсер етеді. Жарыстарға қатысу арқылы студенттер практикалық дағдыларға ие болады, өз мамандықтары бойынша тәжірибе жинақтайды және осылайша жұмыс берушінің талаптарына жақындайды.

Конкурс аяқталғаннан кейін бағалау қорытындылары шығарылып, нәтижелері CIS базасына енгізілді.